Inštalácia garážovej brány – čo znamená úroveň „0“

Dnešnou témou bude: Inštalácia garážovej brány – čo znamená úroveň „0“

Žiaľ, v slovenskom stavebnom priemysle je rozšírený názor, že garážová brána musí byť osadená čo najskôr, aby sme mohli dom zamykať. Najčastejšie je to inštalácia garážovej brány ešte pred položením podlahy alebo pred betónovaním aby bola úroveň “0” pri garážových bránach.

inštalácia garážovej brány

Keďže sekcionalné garážové dvere nemajú prah a uzatvárajú sa priamo na konečnú podlahovú krytinu, je mimoriadne dôležité, aby bola brána nainštalovaná presne na úroveň „0“. Murári zvyčajne označia na oboch stranách garážového otvoru jednu úroveň, ktorú nazývame metrovou. Ak od nej odmeriame jeden meter smerom nadol, tam sa bude nachádzať vrch podlahovej krytiny, teda úroveň „0“.

Zvyčajne sa remeselníkom nepodarí presne nájsť stanovenú úroveň „0“. Práve z tohto dôvodu je potrebné po vyhotovení konečnej podoby bránu priložiť k podlahe. Môžeme to dosiahnuť pomocou nastavenia spodného a horného pántu. Po uvoľnení skrutiek posuňte bránu na miesto a skrutky pritiahnite. Následne sa musí znova nastaviť aj cieľová pozícia motora.

2020-04-20T10:33:20+00:00