Sekcionálna alebo vyklápacia garážová brána?

Keď si vyberáte garážovú bránu, zvážte vlastnosti jednotlivých skupín ale najčastejšie sa vyberá sekcionálna garážová brána. Vaše rozhodnutie by ste si mali premyslieť na základe týchto parametrov: funkcia, efektivita, financie, praktickosť a energetická úspornosť. Na prvý pohľad sa skupiny líšia len v mechanických údajoch, no a samozrejme v cene, ale ak sa nad tým trocha zamyslíte, vyklápacia verzia, teda „jednokusová“ garážová brána, pozostáva z jedného pevného kusu, preto si pri otváraní a zatváraní vyžaduje presne stanovenú vzdialenosť a priestor.

Sekcionálna garážová brána, ktorá pozostáva z horizontálnych dielov, z lamiel, sa zdvíha postupne, opisujúc štvrťkruhy. Stojac prakticky niekoľko centimetrov pred bránou sa môžete uistiť, že počas fungovania si nevyžaduje viac priestoru na vodorovnej úrovni, ako samotný oblúk brány či horný poloblúk, ktorý je definovaný otváraním a zatváraním dvier.

Vyklápacia a sekcionálna garážová brána nie je tepelne izolovaná.

Pri plánovaní rátajte aj s prístupom k bráne, odporúčame ich ako vchody do nevykurovaných vedľajších stavieb, pred ktorými je dostatok priestoru na vyklopenie brány, keďže rozmery brány sú závislé na rozmeroch vchodu.

Sekcionálna garážová brána je v mnohých ohľadoch protikladom vyklápacej brány. Nevyžaduje totiž priestor naviac, keďže jej otváranie je zvislé a na záver priľne k stropu. Prevedenia s vysoko kvalitnými lamelami majú hodnotu „u“. Veľkou výhodou je, že pri plánovaní môžete rátať s úsporou miesta.

Obe prevedenia môžete ovládať pomocou diaľkového ovládania.

Obe prevedenia je možné poistiť ako ochranu majetku.

Ak je garáž vykurovanágarazovabrana

Vtedy spĺňa rovnakú úlohu aj vyklápacia brána, aj brána v lamelovom prevedení. Lamelové dvere sú však elegantnejšie a energeticky úspornejšie. V akých prípadoch sa viac oplatí vyklápacia garážová brána? V prípade, ak máme k dispozícii dostatok miesta, ak je miestnosť nevykurovaná, tak je z finančného hľadiska oveľa lepšou voľbou vyklápacia brána.

Ak však hovoríme o vykurovanej garáži, lamelová garážová brána je vhodnejšia ako napríklad lacnejšia vyklápacia brána. No financie, ktoré sme ušetrili pri kúpe, sa nám rýchlo minú, ba minieme ešte viac pri kompenzácii straty tepla.

Pri plánovaní zistíme, ktoré prevedenie je pre vás najvhodnejšie. Najdôležitejšie pre vás je, aby ste mali jasný prehľad o možnostiach výberu i o svojich predstavách. Výsledkom bude dlhodobé a plne funkčné riešenie do budúcnosti.

2018-02-12T21:46:21+00:00