Rolovacie garážové brány 2020-05-05T15:50:04+00:00

Rolovacie garážové brány

Výhody

Rolovacie garážové brány predstavujú inovatívne riešenie, vďaka ktorému ušetríte miesto. Sú odolné a vďaka svojej estetickosti si získavajú čoraz poprednejšie miesto na trhu.

Rolovacie garážové brány

Technika, technológia, možnosti

Vďaka svojej konštrukcii rolovacia garážová brána (plášť sa navinie do puzdra umiestneným nad ním) neuberie ani z vnútorného, ani z vonkajšieho priestoru. Čo sa týka bočných stien, aj tam je potreba miesta minimálna, postačí šírka koľajničiek. Táto brána sa môže použiť takmer pri všetkých tipoch garážach.

Základným materiálom roletového puzdra i samotného plášťa je hliník, ktorý poskytuje najlepšie riešenie proti zubu času. Dosky plášťa, ktoré sú vyplnené polyuretánovou penou, sa postarajú o tepelnú izoláciu. Gumové tesnenie umiestnené pri koľajničkách a v poslednej doske o vzduchové tesnenie.

Konštrukcia môže byť poháňaná ručne, pomocou kľučky. V tomto prípade sa môže zvýšiť ochrana proti vniknutiu zvonka mechanickým zámkom. Automatizáciu je možné urobiť pomocou „rúrového motora“. Ten sa osadí do osi, následne ho môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača alebo spínača na stene. Pred násilným vniknutím zvonka vás ochráni obmedzovač vysunutia, ktorý je vstavaný do konštrukcie. Za príplatok zabráni motor s pridaným snímačom tlaku poškodeniu predmetu alebo osôb, ktoré by mohli zostať pod bránou v čase jej zatvárania. Bezpečnosť ešte môžete zvýšiť infrapárom umiestneným na oboch stranách otvoru.

Osvetlenie garáže môžete dosiahnuť osadením okna medzi jednotlivé panely.

Farby

Estetickosť

K dispozícii máte veľa možností. Okrem prevedení v klasickej bielej farbe, alebo aj v iných farbách, je možné použitˇ napríklad aj drevené žilkovanie. Tieto varianty sa nevzťahujú len na rolety, ale aj na púzdro alebo koľajničky.

Rolovacie garážové brány