Starostlivosť o pružiny na garážové brány

Častokrát sa stretneme s oslabením pružín. Táto závada je charakteristická najmä pre pružiny na garážové brány širšie ako 4 m, nezávisle od výrobcu.

Príznaky sú:

  • V prípade ručného pohonu je možné pohnúť bránou len s pomocou veľkej sily a keď ju pustíme, okamžite začne padať nadol.
  • V prípade slabšieho pohonu motor počas otvárania zastane. Deje sa to z dôvodu, že  by mal vynaložiť viac energie, ako bola nastavená počas inštalácie.

pružiny na garážové brány

Prakticky je reč o tom, že hmotnosť brány je vyvážená dvomi pružinami, ktoré sa plynutím času do určitej miery oslabia. Toto je úplne prirodzené, ošetrenie je jednoduché a je bežnou súčasťou starostlivosti o bránu. Samotný proces nápravy pružiny na garážové brány je však mimoriadne nebezpečný, preto ho zverte do rúk odborníkom.

Pri bránach typu Hörmann sa na vnútornej strane puzdra nachádzajú dva kusy napnutých železných pružín. Po napnutí pružín môžeme bránou ľahko hýbať. Pred opätovným napnutím musíme dávať pozor aj na to, aby pružiny neboli napnuté až príliš. V takomto prípade by mohla brána ľahko skočiť nahor a pri zatváraní by muselo byť vynaložené veľké množstvo energie.

2018-02-12T21:30:14+00:00