Vyklápacie garážové brány 2020-05-05T15:48:11+00:00

Vyklápacie garážové brány – „Socha jednoduchosti a trvácnosti vyklápania!“

Výhody

Toto riešenie – vyklápacie garážové brány bez izolácie odporúčame vyslovene tým, ktorí túžia po estetických, dobre fungujúcich a finančne dostupných garážových bránach. Vyklápacia garážová brána je vďaka jednoduchosti a trvácnosti jednou z najpopulárnejších typov brán.

Estetika

V základnej cene sú dostupné 2 farby. Môžeme vám však splniť aj jedinečné požiadavky podľa RAL vzorkovníka.

V prípade, že túžite mať estetickú bránu, môžete si ju objednať aj s povrchovou fóliou so vzorom dreveného žilkovania.

Rebrovanie vyklápacej brány je zo zásady zvislé, no môžete si ho objednať aj vo vodorovnom prevedení.

Z nášho skladu si môžete objednať 4 štandardné rozmery (šírka – výška):

  • 2375*2000 mm (vonkajšie puzdro: 2480*2070mm)
  • 2375*2125 mm (vonkajšie puzdro: 2480*2195mm)
  • 2500*2000 mm (vonkajšie puzdro: 2600*2070mm)
  • 2500*2125 mm (vonkajšie puzdro: 2600*2195mm)

Technika, technológia, možnosti

Rám vyklápacej garážovej brány alebo koľajničky sú vyrobené z ocele. Doska vyklápacej brány má rebrované 0,5 mm pokrytie, taktiež z ocele. Zvyčajne má synterizovaný povrch, čím sa zabezpečuje dvojitá ochrana pred koróziou. Proti búrkam a dažďu poskytujú ochranu zatváracie gumové profily.

Brány sa zvyčajne vyrábajú s doskou bez izolácie. Napriek tomu gumové tesnenia nachádzajúce sa na troch stranách zabezpečujú skvelé uzatváranie. Na spodku, ak je to možné, je doska ukončená prahom pokrytým špeciálnym pozinkovaným náterom. V prípade, ak nie je možné prah vytvoriť, je tu ešte možnosť upraviť zatváranie na spodnej časti gumou alebo kefovou výplňou.

Vyklápacie brány sa vďaka pružinám dajú ľahko otvoriť aj rukami. Aj tieto brány môžeme automatizovať. Vtedy sú poháňané pomocou motora a ovládača na diaľkové ovládanie.

V prípade, že túžite po väčšom svetle alebo lepšom osvetlení, môžeme vám na bránu osadiť okno.

Objednať si môžete aj bránu s izoláciou. V takomto prípade umiestnime izolačný materiál za kovovú konštrukciu brány. Vnútornú stranu následne pokryjeme vrstvou umelej hmoty.

Bezpečnosť

Z hľadiska násilných vniknutí alebo ochrany pred nehodami, kladieme veľký dôraz na bezpečnosť aj pri vytváraní garážových konštrukcií. O zabránení násilného vniknutia sa stará uzamykací systém, ktorý je z vonkajšej strany zabezpečený kľúčom. Z vnútornej strany je zabezpečený systémom závor. V uzatvorenom stave nie je možné bránu vytlačiť nahor z vonkajšej strany, teda nepovolané osoby sa v nijakom prípade nedostanú do vnútorného priestoru.

Vďaka systému viacerých pružín je brána zabezpečená aj proti pádu. Ak by sa náhodou niečo stalo s niektorou pružinou, aj v tom prípade by boli zvyšné pružiny schopné bránu udržať, aby nespadla.

Ako sa brána zatvára?

Špeciálne tvarovaná zdvíhacia páka tesne pritlačí bránu pri jej zatváraní k puzdru, takže brána sa na svoje miesto stiahne sama. Medzi bránou a jej rámom neostane ani najmenšia medzera. Vďaka takémuto uzatváraniu poskytuje brána ochranu aj pred vlámaním.

Osadenie vyklápacej brány

Bránu osadzujeme v prvom rade do otvoru, no existuje možnosť jej osadenia aj za otvor. Naše produkty si môžete okrem štandardných rozmerov objednať aj vo vlastných vybraných rozmeroch, takže toto riešenie si môžete vybrať aj pri výmene už existujúcej brány.

DÔLEŽITÉ! Každá jedna garážová brána je technické zariadenie, preto jej objednanie neodporúčame na základe domáceho merania, takisto ani jej domáce osadenie! Zverte ju do rúk odborníkovi!

Vyklápacie garážové dvere cene
Vyklápacie garážové dvere
Vyklápacie garážové dvere ceny
Vyklápacie garážové dvere akcie
Vyklápacie garážové dvere akčná
Vyklápacie garážové dvere
Vyklápacie garážové dvere